Pandemie jako portál

Zveřejněno 24.May.21

Už přes rok máme pocit, že se svět zastavil u písmene P – a myslím tím Pandemii, i když asociace zde mohou být různé… Všechno ostatní je odsunuto na druhou kolej. Minulé hrozby, kterými jsme byli děšeni, ztratily na naléhavosti a to opravdu důležité – tedy jak se má Planeta – teď řešíme ještě méně než předtím. 

Je-li nám blbě v tom, co se nyní ve světě děje – a blbě nám je, byť každému asi z jiných důvodů – zkusme na chvíli změnit perspektivu a na P se podívat z jiného úhlu pohledu, a za první písmeno přiřaďme písmena jiná. Můžeme tak vytvořit třeba slovo Příležitost. Nebo Portál, případně Paradigma. A přeformulovat to celé můžeme takto: Nacházíme se v Prostoru Příležitosti, která nám otevírá Portál do nového Paradigmatu, do nového Příběhu. 

Nový příběh

A jak to tam bude vypadat? Má to mnoho úrovní. Ale začít musíme u sebe – jaké si to uděláme, takové to budeme mít.
Převezmeme zodpovědnost za svůj život – bezpodmínečně a kompletně.

  • Budeme sledovat souvislosti a následky všeho, co činíme – všeho, i toho co se nám zdá banální.
  • Budeme pozorní k tomu, jaké myšlenky se nám rodí v hlavě a jaké emoce okolo sebe tvoříme.
  • Budeme věnovat pozornost tomu s kým se stýkáme, komu dáváme svoji energii.
  • Zvědomíme si jakou vykonáváme práci a jak se při tom cítíme.
  • Bedliví budeme taky v tom, co do sebe pouštíme za informace a obrazy.
  • A v neposlední řadě sledovat i čím živíme svoje tělo, co nakupujeme a čím se obklopujeme

Všechno je důležité, všechno se počítá. Stojíme na rozcestí a každý sebenepatrnější čin určuje, jak bude náš Nový Příběh vypadat. Nacházíme se v Portálu nového Prostoru, kde se vše nové teprve rodí a tvoří.

Staňme se vědomými tvůrci našeho nového Příběhu, ze kterého bude utkané nové Paradigma naší Planety. 

Nataša Foltánová

Nataša Foltánová

Dnes už vím, že je úplně jedno, co budu dělat, protože jsem našla sama sebe. Skrze práci a tvoření jsem našla cestu k vlastní duši a vím, že lze pracovat dvojím způsobem: můžeme pracovat pro peníze a doufat, že nás učiní šťastnými. Nebo můžeme tvořit pro radost z tvoření, s láskou a z vlastní duše. Obojí nám může přinést hojnost, ale jen tehdy budeme opravdu šťastní, pokud peníze nebudou naší motivací, ale zprávou Univerza, že práce, kterou odvádíme, je služba světu a je v souladu s celkem.
Celá moje cesta a více o mně ZDE.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published.

Prosázet se ke štěstí

Prosázet se ke štěstí

Před pár dny jsem  zahlédla článek s tímto nadpisem:  Šéfka hazardní firmy za rok vydělala víc než Ronaldo a Messi dohromadyKonto šéfky britské...